stat4u
Znów Platforma antyobywatelska - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Znów Platforma antyobywatelska

Aktualności » Znów Platforma antyobywatelska

Data:09.03.2015 (ost. aktualizacja 09.03.2015 18:45)
  • źródło: www.sejm.gov.pl
    źródło: www.sejm.gov.pl

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse czyli  „A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć” ‒ jak mawiał Katon Młodszy. Nie ma starożytnego Rzymu, jest współczesna Polska i teraz należy powtarzać, że Platforma Obywatelska jest niezmiennie antyobywatelska. Kolejne projekty społeczne, pod którymi podpisują się miliony Polaków, kolejni marszałkowie Sejmu z nadania koalicji PO-PSL wyrzucają do kosza.

Ostatnio pod wnioskiem odnośnie referendum w sprawie Lasów Państwowych można było zobaczyć 2 miliony 600 tysięcy podpisów(!). Mimo to projekt ten utknął w budynku na Wiejskiej, który od jesieni 2007 roku przypomina cyrk – nie tylko okrągłym kształtem. Skądinąd przed wojną, nie tak daleko od tego miejsca mieścił się Cyrk Staniewskich i widać, że jego duch przeniósł się teraz do Izby Poselskiej. Wcześniej władza miała w nosie – delikatnie mówiąc – niemal 3 miliony podpisów zebranych w proteście przeciwko antyustawie antyemerytalnej. Później kompletnie zlekceważono rodziców sześciolatków, którzy też otrzymali olbrzymie poparcie społeczne (ponad milion podpisów), protestując przeciwko arbitralnemu decydowaniu o ich dzieciach przez rząd.

Teraz marszałek Sikorski rżnie głupa, że nic nie słyszał o wniosku o referendum w sprawie naszych lasów i ‒ co niemniej ważne – obrony polskiej ziemi przed jej wykupem przez cudzoziemców.

Jak widać rzeczy najważniejsze dla PO i PSL są zupełnie nieważne.

 

Ryszard Czarnecki

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego